İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu ”Konya’nın 3 yılı boşa geçmiştir.”
141 okunma

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu ”Konya’nın 3 yılı boşa geçmiştir.”

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu ''Konya'nın 3 yılı boşa geçmiştir.''

ABONE OL
Nisan 8, 2022 18:41
İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu ”Konya’nın 3 yılı boşa geçmiştir.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyi Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, 31 Mart 2019 seçimlerinin üzerinden 3 yıl geçtiğine dikkat çekerek, “Aradan geçen yıllar belediye başkanlarının da karnesini ortaya koymaktadır. Maalesef şehrimizi idare edenler vatandaşlarımıza verdikleri sözü önemli oranda yerine getirememiştir” dedi.

Şehrin trafik, toplu ulaşım, raylı sistem, metro gibi pek çok meselesinin halihazırda çözümsüz kaldığını söyleyen Tozoğlu, “Öyle ki 31 Mart seçimleri öncesinde şehrimize metro vaat edilmiş ancak yapılamamıştır. Hafif raylı sistem, banliyo hatları tesis edilememiştir. Konya Otogarı’nın taşınacağı taahhüt edilmiş ancak taşınamamıştır. 3 bin araçlık Kamyon Garajı taahhüt edilmiş ancak henüz sağlıklı bir aşama kat edilememiştir” diye konuştu.

Tozoğlu, konuyla ilgili açıklamasında şunları dile getirdi:

“Şehrin ortak akıl ile yönetileceği ifade edilmiş ancak bu aşamaya kadar maalesef iktidar partisine oy vermeyen vatandaşlarımızın iradesini esas alan bir yaklaşım gösterilememiştir.  Mavi Tünel çıkışına HES yapılacağı ifade edilmiş halihazırda böyle bir çalışma ortaya konulamamıştır.  Çevre yolu projesinde sağlıklı bir noktaya ulaşılamamıştır.  Toplu ulaşımda zam yapmamakla övünülmüş ancak gerek otobüs yetersizliği gerekse de mevcut otobüslerin arızalı olması sebebiyle toplu ulaşım sistemi sürdürülebilir olmaktan çıkmıştır.  Şehir içi trafik özellikle sabah ve akşam saatlerinde çekilmez bir hal almış, son dönemde benzin ve motorin fiyatlarındaki fahiş artışlar sebebiyle trafikte bir rahatlama olduğu düşünülse de temelden bir çözüm sağlanamamıştır.  Alaaddin bölgesi 3 yılı aşkın süredir atıl vaziyettedir. Kale kalıntısının tepesindeki o ucube halen durmaktadır.  Zafer- Camlıköşk bölgesi iki yıldır inşaat halindedir. Ne zaman biteceğine dair bir öngörü görülememektedir.  Turizm gelirlerini artırmaya dönük etkili bir tedbir alınamamış günlük çözümler dışında bir sonuca ulaşılamamıştır.  Bu süreçte belediye bol bol arazi satmıştır. İmar rantları ile süreç idare edilmiştir.  Sonuç olarak aradan geçen 3 yıl şehrimiz için önemli oranda bir kayıp olmuştur.  Maalesef önümüzdeki iki sene de bu zihniyet ile bir çözüm sunmamaktadır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.