”TOPLUMA SAYGILI OLMAK” Abdurrahman Berkcan yazdı.
139 okunma

”TOPLUMA SAYGILI OLMAK” Abdurrahman Berkcan yazdı.

''TOPLUMA SAYGILI OLMAK'' Abdurrahman Berkcan yazdı.

ABONE OL
Nisan 14, 2022 12:01
”TOPLUMA SAYGILI OLMAK” Abdurrahman Berkcan yazdı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsanların birbirlerine karşı besleyebileceği en önemli değerler saygı ve hoşgörüdür. Saygının olduğu yerde hoşgörü de olur insanlar arasındaki bağlarda kuvvetlenir. Toplum içinde barışın hakim olması için hoşgörülü toplum olmalıyız. Hatalardan dolayı insanları cezalandırmak yerine doğruyu göstererek sorunları aşmalarına yardımcı olmalıyız. Eğer bir toplum saygı ve hoşgörünün ne olduğunu kaybeder bilmezlerse eğer kaybedeceklerinin haddi hesabı olmaz. 

Saygı duymak insanları hoş tutarak sevgi gibi duyguların da gelişmesini sağlar. Saygı duyduğumuz birine karşı yapacağımız hata bize hoşgörü olarak dönecektir. Hatalardan ders çıkarmasını bilen biriysek hayatımızdaki sorunları zaman içerisinde aşabiliriz. Hoşgörülü olmak için insanlara saygı duymak gerekir. Hatası var diye yargılanan birine hoşgörü ile yakınlaşırsak ona saygı duyduğumuzu gösterir. Toplum olarak saygı duygusunu her zaman benimsemiş bir milletizdir. Hataları hoş görerek sorunların önüne geçeriz. 

Çevremizde bir çok insan olmasına rağmen saygı ile yaklaşmamız sorunları aşmamızdaki yardımcımızdır. İnsanların kusurlarını görüp yüzüne vurmak, hatalarını görüp alay edip dalga geçmek insanları rahatsız eder. Çünkü toplum içerisinde huzur ve refahın sağlanması için saygıya hoşgörüye ihtiyaç vardır. 

ABDURRAHMAN BERKCAN

Konya Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.