e-Devlet yeni hizmet düzenlemesi tanıtıldı
102 okunma

e-Devlet yeni hizmet düzenlemesi tanıtıldı

e-Devlet yeni hizmet düzenlemesi tanıtıldı

ABONE OL
Ekim 11, 2023 11:36
e-Devlet yeni hizmet düzenlemesi tanıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kotasız e-Devlet uygulaması ile mobil abonelerin internet kotalarından harcamadan e-Devlet hizmetlerini kullanmalarının başlamasının ardından yeni hizmet tanıtıldı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Dijital Türkiye/Bürokrasinin Azaltılması 2023 Yılı 2. Toplantısı’na başkanlık etti. Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, bürokrasinin azaltılması ve e-Devlet çalışmalarının, milli yapay zeka stratejisi ve siber güvenlik kümelenmesi gibi adımlarla “‘Dijitalin Yüzyılı” için güçlü bir altyapı oluşturulduğunu söyledi. Yılmaz, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra da depremzede vatandaşlar için 13 yeni dijital hizmetin de e-Devlet’te kullanıma alındığını da bildirdi. Öte yandan Yılmaz, e-Devlet Kapısı’na yeni bir dijital hizmet eklendiğini duyurdu. Buna göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “10’dan fazla kurumumuzun varis – muris işleri ile ilgili hizmetleri tek başlık altında toplanarak bütünleşik hizmet oluşturduk” ifadelerini kullandı.

“Yeni perspektif ortaya koyuyoruz”
e-Devlet’ten yürütülen diğer hizmetler hakkında da bilgi veren Yılmaz, şunları kaydetti:”Doğal gaz ve elektrik aboneliklerinde tüm Türkiye’yi e-Devlet kapsamına almış bulunuyoruz. Üniversitelerimizin tamamını e-Devlet’e taşıdık. ‘Yeşil e-Devlet Kapısı Projesi’ ile kamu yönetiminde yeşil dönüşüm çalışmalarına dahil olduk. ‘Kotasız e-Devlet’ uygulaması ile mobil abonelerin internet kotalarından harcamadan e-Devlet hizmetlerini kullanmalarını sağladık. Önümüzdeki dönem için hem dijital kamu hizmeti sunumunu zenginleştirmek hem de yapay zekadan siber güvenliğe bir bütün olarak Dijital Türkiye hedefine yürümek için yeni perspektif ortaya koyuyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.