Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su temin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
  • Konya Objektif
  • Genel
  • Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su temin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
76 okunma

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su temin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su temin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

ABONE OL
Aralık 20, 2023 18:05
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su temin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün 2023 yılı su temin çalışmalarında toplam 51 farklı noktada gerçekleştirilen sondaj açımları sayesinde 431 litre/saniye debili su temini sağlandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, son 5 yıllık süreçte toplam 342 ayrı noktada gerçekleştirilen sondaj çalışmalarında 4 bin 664 litre/saniye debili suya ulaşıldığını belirterek, bu süreçte 31 ilçede 300’den fazla yerleşim yerinin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak adına önemli bir kaynak oluşturduklarını söyledi.

5 YILLIK SÜRE GERİDE KALDI

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su temin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, su temini çalışmalarında bu yıl 51, son 5 yılda 397 sondaj açımı gerçekleştirildiğini belirterek, 31 ilçede toplam 4 bin 664 litre/saniye debili suya ulaştıklarını kaydetti. Başkan Altay, “5 yıllık bu süre zarfında 342 ayrı noktada gerçekleştirdiğimiz su sondaj çalışmaları, 300’den fazla yerleşim yerinin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak adına önemli bir kaynak oluşturdu. Su, yaşamın temelidir. Bizler, hemşerilerimizin sağlıklı ve kesintisiz bir su kaynağına sahip olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Beş yıllık süreçte gerçekleştirdiğimiz su temin çalışmalarında güzel sonuçlar elde ettik. Sondaj açımlarında elde edilen su, şehrimiz insanının sağlığına ve şehrimizin geleceğine yönelik yapılan önemli bir yatırımdır” dedi.

2023’TE 431 LİTRE/SANİYE DEBİLİ SU TEMİN EDİLDİ

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 2023 yılında gerçekleştirdiği sondaj açımlarıyla 431 litre/saniye debili su elde etti. 51 ayrı noktada gerçekleştirilen sondaj çalışmalarıyla Konya’nın su ihtiyacını karşılamak ve gelecek nesillere sürdürülebilir bir çevre bırakmak adına önemli bir adım atan KOSKİ, 2023 yılı yatırım programı kapsamında 3 farklı noktada çalışmalarını sürdürüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.