Seçimler bitti tartışmalar devam ediyor
72 okunma

Seçimler bitti tartışmalar devam ediyor

Seçimler bitti tartışmalar devam ediyor

ABONE OL
Nisan 28, 2024 17:23
Seçimler bitti tartışmalar devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kars’ın Selim Belediyesi’ni AKP’den alan CHP’li Başkanı Barış Koç eski yönetimin sosyal medya hesaplarını teslim etmediğini ifade etti. Koç ayrıca, 30 yıldır belediye başkanları tarafından kullanılan telefon hattını da AKP’li eski başkanın kendi üzerine aldığını kaydetti.


Seçimi kaybetti, sosyal medya hesapları ve telefon hattını vermedi
Kars’ta, AKP’den CHP’ye geçen Selim Belediyesi’nin gelir- gider tablosu belediye binasına asıldı. Belediye kasasında 14 milyon 459 bin 535 TL bulunurken; toplam borç ise 15 milyon 441 bin 627,33 TL olarak açıklandı.

Selim Belediye’sini AKP’li Coşkun Altun’dan alan CHP’li Barış Koç, belediye binasına asılan diğer pankartın detaylarını da anlattı.

Koç, yaklaşık 30 yıldır tüm belediye başkanlarının kullanmış olduğu, kamuya ait olan telefon hattının geçmiş belediye başkan Coşkun Altun tarafından üç ay önce kendi adına geçirildiğini söyledi.

“AKP’den CHP’ye geçmiş olan belediyelerde şeffaflık ilkelerine bağlı kalarak gelir-gider tablolarımız belediyenin sağında ve solunda mevcuttur.

Ancak bunların dışında bizim Selim Belediye’mize asmış olduğumuz farklı bir pankartımızı da arkamda görüyorsunuz. Bu pankartımızda yaklaşık 30 yıldır tüm belediye başkanlarının kullanmış olduğu, kamuya ait olan telefon hattı geçmiş belediye başkanı tarafından üç ay önce kendi adına geçirilmiş.


Ve lüks bir marka telefon belediyemiz adına faturalandırılmış. Faturalandırılmış olan telefon, telefon hattı, sosyal medya hesaplarımız kuruma teslim edilmemiştir.

Bunu kendisine buradan belirtmek istiyorum, tüm kamuoyunun da bilgisine sunuyorum. Devlette devamlılık esastır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.