Vakıflar Genel Müdürlüğü 81 İlde İftar sofrası kuracak
125 okunma

Vakıflar Genel Müdürlüğü 81 İlde İftar sofrası kuracak

Vakıflar Genel Müdürlüğü 81 İlde İftar sofrası kuracak

ABONE OL
Mart 7, 2024 18:24
Vakıflar Genel Müdürlüğü 81 İlde İftar sofrası kuracak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte, Vakıflar Genel Müdürlüğü 81 İlde İftar sofrası kuracak. Bu kapsamda Konya’da her gün 300 kişiye iftar yemeği verilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilki 2022 yılında 25 İlde düzenlenen iftar organizasyonunun kapsamı bu yıl genişletildi. 81 ilin tamamında kurulacak sofralar ihtiyaç sahiplerine ve dileyen tüm vatandaşlara hizmet edecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce 81 ilin tamamında kurulacak olan iftar sofraları vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği konumlarda olmasına dikkat edildi.

Yapılan açıklamada, “Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında yer alan illerimizden; Konya’da Meram Öğretmenevinde Ramazan ayı boyunca her gün 300 vatandaşımıza iftar yemeği verilecek, Konya Teknik Üniversitesi’nde Ramazan ayı boyunca hafta içi yaklaşık 1500 öğrencinin iftar yemeği katkı payları idaremizce karşılanacaktır” ifadelerine yer verildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilki 2022 yılında 25 İlde düzenlenen iftar organizasyonunun kapsamı bu yıl genişletildi. 81 ilin tamamında kurulacak sofralar ihtiyaç sahiplerine ve dileyen tüm vatandaşlara hizmet edecek. Yemekler her İlde Sıcak Yemek Mutfaklarında Hazırlanacak… 30 gün boyunca Sıcak Yemek Mutfaklarında hazırlanacak olan menüler, tüm şehirlerde belirlenen mekân ve alanlarda sofraları bereketlendirecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda Ramazan Ayı boyunca On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in ruhuna uygun faaliyetler yapılmasına özen gösterileceğinin altı çizildi. Açıklamada “Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak dayanışma ve paylaşma kültürünü yaşatmak, pekiştirmek ve daha güçlü şekilde geleceğe aktarmak için her alanda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Geçtiğimiz yıl kurduğumuz gönül sofralarını bu yıl Mübarek Ramazan-ı Şerif’in gelişiyle tüm şehirlerimize yayacağız. 81 ilimizde, bölge müdürlüklerimiz vasıtasıyla kuracağımız iftar noktalarımızda paylaşmanın, paylaştıkça çoğalmanın zenginliğini yaşayacağız. Biliyoruz ki; kadim medeniyetimizin gönül zenginliğini paylaşmak, yardımlaşma ve dayanışma ile yaşatmak asli vazifemizdir. Vazifemizi layıkıyla ifa ederek vakıf kültürünün bize bıraktığı paha biçilemez mirası gelecek nesillere aktarmak için gayret etmeyi sürdüreceğiz.” değerlendirmesi yapıldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce 81 ilin tamamında kurulacak olan iftar sofraları vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği konumlarda olmasına dikkat edildi. Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında yer alan illerimizden;

Meram Öğretmenevinde Ramazan ayı boyunca her gün 300 vatandaşımıza iftar yemeği verilecek, Konya Teknik Üniversitesi’nde Ramazan ayı boyunca hafta içi yaklaşık 1500 öğrencinin iftar yemeği katkı payları idaremizce karşılanacaktır.

Aksaray Grand Saray Düğün Salonunda Ramazan ayı boyunca her gün 250 vatandaşımıza iftar yemeği verilecektir.

Karaman Umut Düğün Salonunda Ramazan ayı boyunca her gün 250 vatandaşımıza iftar yemeği verilecektir. Vatandaşlarımızla, Ramazan ayı bereketi ve huzurunu hissederek vakıf kültürünün bize bıraktığı mirası gelecek nesillere aktarmak için gayret etmeyi sürdüreceğiz” ifadeleri kullanıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.