DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN ”İşsizliği biz çözeceğiz”
174 okunma

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN ”İşsizliği biz çözeceğiz”

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN ''İşsizliği biz çözeceğiz''

ABONE OL
Nisan 24, 2022 13:17
DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN ”İşsizliği biz çözeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, “İşsizliğin de yoksulluğun da enflasyonun da üstesinden geleceğiz” dedi

İşsizliğin de yoksulluğun da enflasyonun da üstesinden geleceğiz diyen Babacan, “Enflasyonu, iki yılda yeniden bu ülkede tek haneye indireceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Önümüzdeki ilk seçimlerde ülkemizde özgürlük, adalet, umut, barış rüzgarı esecek” diye konuştu.

Hiç endişeniz olmasın Türkiye bu zor günleri mutlaka aşacaktır ifadelerini kullanan Babacan, “Biz bu yola gençlerle çıktık ve onlarla başaracağız. Korkulu bir rüyadan, kabustan uyanır gibi ülke rahata erecek. Seçim günü ülke olarak vereceğimiz değişim kararı tüm bu kara bulutları dağıtır, geçer” dedi

Babacan, açıklamasında şunları dile getirdi. “Merkez Bankasına talimat verip yanlış işler yaptıran, bu fiyat etiketlerini yazan esnaf mı? Merkez Bankasına arka kapıdan 130 milyar doları sattıran, bankanın bütün döviz kurunu, koruma kalkanlarını sıfırlatan fiyat etiketlerini yazan pazarcı esnafı mı, kuru soğan depocuları mı? Hiç enflasyonun suçlusunu sağda solda aramasınlar. Eğer bugün bu ülkede akaryakıt fiyatları 20 lira civarındaysa bunun tek sebebi dövizdeki patlamadır.”

TÜİK’in şubat işsizlik rakamının yüzde 10,7 olarak açıkladığını anımsatan Babacan, TÜİK’in son bir yılda işsiz sayısının 623 bin kişi azaldığı, İŞKUR’un ise yine aynı dönemde işsiz sayısının 325 bin kişi arttığını gösteren verileri paylaştı.

Yatırım ve üretimle ülkede istihdamı artıracaklarının söyleyen Babacan, şunları ifadeleri kullandı: “İşsizlik sorununu çözmeyi öncelik kabul ediyoruz. Bu doğrultuda önce, yatırımların Türkiye’ye akması için gereken güven ortamını sağlayacağız. DEVA ekonomisi, yatırımları Türkiye’ye çeken bir mıknatıs işlevi görecek. Yatırımlar aktıkça, yeni iş sahaları açılacak. İşletmelerin büyümelerinin ve daha fazla istihdam oluşturmalarının önündeki engelleri kaldıracağız. Birinci yılımızda istihdam teşviklerini sadeleştireceğiz. Özel istihdam bürolarını etkinleştireceğiz. İŞKUR’u güçlendireceğiz.”

Babacan, gençlerin, kırsal alanlardaki iş ve istihdam imkanlarından daha fazla yararlanmalarını sağlayacaklarını, teknoloji girişimlerini destekleyeceklerini ve eğitim sistemini, herkesin yeni beceriler edinip iş bulabilmesi amacıyla yenileyeceklerini belirterek, “İşsizliğin de yoksulluğun da enflasyonun da üstesinden geleceğiz. Enflasyonu iki yılda yeniden bu ülkede tek haneye indireceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Bu pahalılık, bu yoksulluk son bulacak” dedi. Haber Merkezi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.