”Ehliyet Sürücü Kurslarına Temmuz ayında zam gelmesi öngörülüyor.”
219 okunma

”Ehliyet Sürücü Kurslarına Temmuz ayında zam gelmesi öngörülüyor.”

ABONE OL
Nisan 8, 2022 19:11
”Ehliyet Sürücü Kurslarına Temmuz ayında zam gelmesi öngörülüyor.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ehliyet Sürücü Kurslarına Temmuz ayında zam gelmesi öngörülüyor. Konya Sürücü Kursları Başkanı Rafet GÜLŞEN ile yaptığımızı görüşmede Temmuz ayı içinde ehliyet sürücü kursu ücretlerine zam yapılmasını ön gördüklerini söyledi.

Sürücü Kurslarının giderlerinin senede %200 artmasına karşın, kendilerinin sürücü kursu ücretlerine %53 zam yaptıklarını arada ki giderlerin ise sürücü kursu sahiplerinin ceplerinden çıktığını belirtti.

En büyük giderlerinin, akaryakıt, araç lastiği ve parçaları olduğunu belirten Rafet GÜLŞEN, neredeyse her gün akaryakıta zam geliyor, filomuzda ki araçların yenilmesi gerektiğinde araç maliyetleri altında eziliyoruz, dedi.

Sürücü kurslarının toplam sayısının yeterli olduğunu belirten Rafet GÜLŞEN, Kontenjan fazlalığı olduğunu ve bunun üçte bir oranın da düşürülmesi gerektiğini söyledi.

İnsanların ilk öncelikleri arasında ehliyet sahibi olmak yok diyen Rafet GÜLŞEN, işlerinin yüzde yetmiş azalttığını belirtti. Zaten eleman ücretleri , SSK Primleri, Vergiler, Araç maliyetleri altında ezilen ve zor duruma düşen Sürücü Kursları birde son iki yıldır Pandemi ve Ekonomik istikrarsızlıklardan dolayı batmanın eşiğine geldi, dedi.

Kendisi de Öz Lider Sürücü Kursunun sahibi olan ve bu şartlarda ayakta kalabilmeleri için, Sürücü kursu ücretlerin de Temmuz ayı içinde yeniden bir güncellemeye gitmenin kaçınılmaz olduğunu belirten Rafet GÜLŞEN, ehliyet almak isteyen hemşerilerimizin temmuz ayı gelmeden kurslara kayıt yaptırarak zamsız fiyattan ehliyet almalarını tavsiye ederim, dedi.

Konya Objektif Gazetesi Haber Servisi Tankutalp ALTUNSOY

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.