Elon Musk, zamanında kendi şirketi Twitter’ı savunan hukuk firmasına dava açtı.
127 okunma

Elon Musk, zamanında kendi şirketi Twitter’ı savunan hukuk firmasına dava açtı.

Elon Musk, zamanında kendi şirketi Twitter'ı savunan hukuk firmasına dava açtı.

ABONE OL
Temmuz 8, 2023 08:21
Elon Musk, zamanında kendi şirketi Twitter’ı savunan hukuk firmasına dava açtı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elon Musk Ekim 2022’de Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Satın alım sürecinde birçok engelle boğuştu. Hatta bu engeller yüzünden satın alımın tarihi bile ertelendi. Bu zorlukta en büyük pay elbette Twitter’ı savunan avukatlara ait. Musk, satın alımdan sonra bazılarının işini layığıyla yerine getirmediğini düşünüyor. Öyle ki Musk, bunu ileri taşıyarak bir hukuk şirketine dava açtı.

Elon Musk tam 90 milyan dolar için dava açtı!

Elon Musk’ın avukatları, Musk’ın geçen yıl şirketi özelleştirmeye çalıştığı sırada Twitter’ı temsil eden hukuk firmasına karşı, firmanın çalışmaları için çok fazla ücret talep ettiğini iddia ederek bu hafta dava açtı. Twitter’ı devralmasını sağlamak için mahkeme mücadelesine öncülük eden firmaya, 90 milyon dolarlık bir fatura çıkarmasından dolayı şirketten yararlandığını söyleyerek dava açıldı.Twitter’ın ana şirketi olan Musk’s X Corp. tarafından San Francisco eyalet mahkemesinde açılan davaya göre ABD’nin en kârlı hukuk firmaları arasında yer alan Wachtell Lipton Rosen & Katz, Musk tam 44 milyar dolarlık anlaşmayı tamamlarken kısa ve kırılgan bir dönemi istismar etti. Bu da Elon Musk’ın avukatlarının gözünden kaçmadı.Twitter, geri adım atmaya çalıştığında Musk’ın şirketi satın alma anlaşmasını uygulamak için Wachtell avukatlarına saatlik ödeme yapmayı kabul etti. Ancak hukuk firması dört aylık temsilinin son günlerinde etik görevlerini ve Kaliforniya yasalarını ihlal etti. Şikayetin baş sebebi bu hukuk firmasının devasa ikramiye ücreti talepleri oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.